وبلاگ جشنواره

وبلاگ جشنواره
دست نوشته هایی پیرامون جشنواره شعر دانش آموزی موسم گل؛
.

از دیرباز مردمان ایران زمین هنر خویش را در بافتن گیسوان خرد و اندیشه با انگشتان ظریف ادب شیرین پارسی نمایان ساخته اند .حکایت ادب ما حکایت سالی است که فصول گوناگون دارد گاه بهاری است و گاه پاییزی. موسم گل ادب پارسی هر بار با ظهور بزرگان شعر خویش را نمایان ساخته ولی دریغ که این موسم با مرگ آن شاعر چندان دوامی نمی یابد. موسم گل شعر پارسی هر بار دچار تطاول خزان و زمستان گشته است. حضیض اندیشه های کوتاه و سیاه گاهی شعر و شعور را به درون خویش کشیده است. این حضیض آن ارژنی است که اگر بیژن کلام در آن فرو افتد باید به انتظار ظهور تهمتنی _ در عرصه ی شعر و ادب پارسی_ بنشینند تا مگر لطف تهمتن دستگیرش گردد و به نجات بینجامد. خوشا آنکه این موسم گل هرگز در بند پاییز نیفتد و شکوه سخن استمرار یابد و چهار فصل فکر و اندیشه در حقیقت جز بهار نباشد.

جشنواره ی شعر "موسم گل" کالبدی است برای روح بلند و بزرگ ادب پارسی . دلیلی است به سوی موسم گل  ادب پارسی . راهنمایی است به ابتدای طریقتی که انتهای آن به تاجداری همایون شعر و ادب ختم می گردد.

امید است حضور دانش آموزان در این جشنواره ی ادبی ، بیش از پیش ما را به سوی یافتن آسیب جای این کالبد نه چندان دیرپای رهنمون شود و موسم گل را نه یک فصل بلکه چهار فصل گرداند که نهایت نیک بختی تسلسل بهار اندیشه و ادب است در تقویم کهن و تاریخی اسلامی ایرانی ما.


و حالا جشنواره شعر دانش آموزی موسم گل ، هفتمین سالگرد خود را تجربه میکند .
.
تیزرهای جشنواره های  موسم گل :
* موسم گل سوم
* موسم گل چهارم
* موسم گل پنجم
* موسم گل ششم
* موسم گل هفتم
* موسم گل هشتم
پوستر های جشنواره های موسم گل:صفحه اصلی  |  اخبار  |  معرفی جشنواره  |  گالری تصاویر  |  برگزیدگان  |  اشعار  |  ارسال شعر  |  تماس با ما

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دبیرستان پسرانه غیرانتفاعی فرهنگ می باشد.
نقل مطالب این سایت با ذکر نام جشنواره شعر دانش آموزی و لینک به این سایت مجاز است.
طراحی گرافیکی و طراحی وب سایت توسط استودیو طراحی حاشیه صورت پذیرفته است.