اخبار

اخبار
مراسم اختتامیه هشتمین جشنواره شعر دانش آموزی "موسم گل" PDF چاپ نامه الکترونیک
پنجشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۴۲
مراسم اختتامیه این دوره از جشنواره با حضور غلامعلی حدادعادل، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی، ناصر فیض، فاضل نظری و برخی دیگر از چهره‌های فرهنگی و ادبی در فرهنگسرای ارسباران برگزار شد.
شعرخوانی ۱۰ شاعر برتر نوجوان، ناصر فیض، فاضل نظری و شاعران دیگر بخش‌­های این مراسم بود.

در پایان مراسم ۱۰ شاعر برتر، جوایز و لوح یادبود و همچنین ­چهل شاعر برگزیده تقدیرنامه ویژه جشنواره را از دستان حدادعادل دریافت کردند.
 
حضور دکتر حداد عادل در اختتامیه جشنواره شعر "موسم گل" PDF چاپ نامه الکترونیک
دوشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۵۲

برگزیدگان جشنواره «موسم گل» جوایزشان را از دست دکتر غلامعلی حداد عادل می‌گیرند.

 

اختتامیه جشنواره شعر دانش‌آموزی «موسم گل» با حضور شاعران و چهره‌های فرهنگی برگزیدگان خود را معرفی می‌کند.
محمد جواد ابراهیم ‌پور، دبیر این دوره از جشنواره با اعلام این خبر گفت: مراسم اختتامییه این دوره با سخنرانی دکتر غلامعلی حدادعادل، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی، علیرضا قزوه، ناصر فیض، فاضل نظری و سایر چهره ‌های فرهنگی و ادبی برگزار می ‌شود.
وی افزود: در این جشنواره بیش از 1100 شعر توسط هیئت داوران بررسی شد که داوری مرحله نهایی را علیرضا قزوه، ناصر فیض، فاضل نظری، عباس محمدی، قادر طراوت ‌پور، محمد صمیمی و سجاد سامانی به عهده داشتند.
به گفته ابراهیم ‌پور، در اختتامییه موسم گل به ده شاعر برتر جوایز و لوح یادبود و همچنین به چهل شاعر برگزیده دیگر این دوره نیز تقدیرنامه ویژه جشنواره اهدا می ‌شود.
گفتنی است، اختتامییه هشتمین دوره جشنواره شعر دانش آموزی موسم گل، روز پنج شنبه (28 آبان سال جاری) از ساعت 14 در تالار اجتماعات فرهنگسرای ارسباران (هنر) به نشانی خیابان شریعتی، بالاتر از پل سید خندان، خیابان ارسباران برگزار می ‌شود.

 

 
اعلام نتایج هشتمین جشنواره ی شعر دانش آموزی موسم گل PDF چاپ نامه الکترونیک
يكشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۶:۴۰

به گزارش ستاد خبری این جشنواره، مرحله سوم و نهایی داوری آثار توسط آقایان فاضل نظری، قزوه، فیض و طراوت پور انجام شد.

به گزارش ستاد خبری جشنواره موسم گل، بعد از دو مرحله داوری تخصصی، مرحله سوم و نهایی از جشنواره، توسط آقایان فاضل نظری، علیرضا قزوه، ناصر فیض و قادر طراوت پور انجام شد.
محمد جواد ابراهیم پور، دبیر اجرایی هشتمین جشنواره شعر دانش آموزی موسم گل، با بیان این نکته که مهم ترین هدف جشنواره های شعر دانش آموزی موسم گل شناسایی و کشف استعدادهای برتر دانش آموزی در این زمینه است، اسامی ده نفر برتر این دوره را به شرح ذیل اعلام کرد (به ترتیب حروف الفبا):

1- محمد استادی

2- حنانه امیری

3- روح الله اکبری

4- محمد علی پوشنگر

5- سعید سعیدیان

6- محمد حسن سیفدار

7- احمد رضا شریفیان زاده

8- زهرا صادقی منش

9- مبینا گرگین

10- حسین محمدی سانیانی

وی در ادامه افزود: طبق برنامه ریزی انجام شده، بناست که این افراد، مورد تقدیر و اهدای لوح قرار بگیرند و اشعار خود را در برنامه اختتامیه بخوانند.
ابراهیم پور اضافه کرد: اشعار ده نفر برتر، در کتابچه جشنواره چاپ خواهد شد و در آینده نیز به همراه پنجاه اثر برگزیده، که در مراسم اختتامیه بدان ها لوحی به رسم یادبود اهدا می گردد، در کتاب شعر دوره هشتم موسم گل منتشر خواهد شد.
لازم به ذکر است اختتامیه هشتمین دوره جشنواره موسم گل، در تاریخ 28 آبان 1394، از ساعت 14 در محل فرهنگسرای ارسباران (هنر) واقع در خیابان شریعتی، بالاتر از پل سیدخندان، خیابان جلفا برگزار می گردد.

 
هشتمین جشنواره ی شعر دانش آموزی موسم گل PDF چاپ نامه الکترونیک
شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۳۷

محمد جواد ابراهیم پور دبیر اجرائی جشنواره شعر دانش آموزی موسم گل

هشتمین جشنواره ی شعر دانش آموزی موسم گل از امروز چهارم بهمن ماه با جلسه ی رونمایی از پوستر و نشست خبری آغاز به کار کرد.

مخاطبین این جشنواره دانش آموزان دوره ی دوم متوسطه ی تهرانی می باشند.

ایشان می توانند آثار خود را در انواع قالب های شعر کلاسیک و نیمایی تا تاریخ 25 اسفند ماه به دبیرخانه ی جشنواره ارسال نمایند.

ارسال آثار از دو طریق انجام گردد:

1. طریق ارسال آثار به دبیرخانه ی جشنواره به آدرس: ضلع شمال غربی پل سیدخندان، کوچه ی پیشداد پلاک 16 دبیرستان فرهنگ

2. طریق سایت جشنواره به آدرس www.musemegol.ir

دبیرخانه ی جشنواره ی هشتم موسم گل اعلام کرد با توجه به استعداد های بالای ادبی دانش آموزان این جشنواره هدف خود را شناسایی این استعداد ها و پروراندن این نوگلان بوستان ادب فارسی و تشویق و تقدیر از ایشان دانسته و این رخداد ادبی را گامی موثر در رشد و ارتقای سطح ادبی دانش آموزی می داند.

سرپرستی هیئت داوران این دوره برعهده ی جناب آقای استاد فاضل نظری می باشد.

از میان آثار ارسالی 40 اثر برگزیده و 14 اثر برتر تقدیر و تندیس جشنواره و جایزه دریافت می کنند. افراد برتر در حضور شاعران ممتاز ملی و ریاست فرهنگستان زبان و ادب فارسی و دیگر مهمان ها به ارائه ی آثار خویش می پردازند.

زمان برگزاری اختتامیه جشنواره در آبان ماه 94 می باشد.

دبیر اجرائی این جشنواره جناب آقای محمد جواد ابراهیم پور و دبیر دانش آموزی جشنواره آقای مهدی پور چریکی می باشند.


 
برگزاری اختتامیه هفتمین جشنواره ی ملّی شعر دانش آموزی موسم گل PDF چاپ نامه الکترونیک
دوشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۴۰
اختتامیه ی هفتمین جشنواره ی ملّی شعر دانش آموزی موسم گل در روز پنجشنبه دوم شهریور ماه در تالار سوره ی حوزه ی هنری برگزار گردید.
در این محفل شعر و ادب برگزیدگانی از استان های تهران، مرکزی، کرمانشاه، خراسان رضوی، چهار محال بختیاری، قم و... حضور یافته و به قرائت آثار برگزیده ی خود پرداختند.
اسامی برگزیدگان به این شرح است؛ آقایان، محسن اکرادی،محمد شکری فرد،مرتضی کریمی قهفرخی، محمد مهدی خدا رخمی، مصطفی شمس،مهران رجبی،میثم داوودی ، معین اصغری و سید هادی موسوی و خانم ها؛ آرزو سبزوار قهفرخی، فائزه عباسی، زهرا غفاری،مریم شجاعی نیا و یاسمن وجداندار
در این جشنواره  بیش از سه هزار اثر از نقاط مختلف کشور شرکت داشتند که نهایتاً 14 اثر به عنوان آثار برگزیده انتخاب شدند.
اساتیدی همچون فاضل نظری، محمد علی علیزاده، بیژن ارژن، مهدی مظاهری، عباس محمدی و ناصر فیض عهده دار دو مرحله داوری این جشنواره بودند
در این مراسم میهمانان ارجمندی در حوزه ی فرهنگ و ادب پارسی نیر حضور داشتند. دکتر غلامعلی حداد عادل، نماینده مردم تهران در مجلس و مشاور عالی مقام معظم رهبری، دکتر محسن مومنی شریف، ریاست حوزه ی هنری کشور، دکتر فاضل نظری، ریاست حوزه ی هنری استان تهران و آقایان محمد علی بهمنی، ناصر فیض، مهدی مظاهری و عباس محمدی در این مراسم حضور داشتند.
 
تغییر تاریخ برگزاری اختتامیه جشنواره شعر PDF چاپ نامه الکترونیک
پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۳۵

به اطلاع کلیه علاقه مندان می رساند مراسم اختتامیه هفتمین جشنواره ملی شعر دانش آموزی موسم گل از نهم شهریور ماه به تاریخ پنجشنبه دوم شهریور ماه تغییر یافت . 
همچنین زمان شروع مراسم ساعت 16 در تالار سوره حوزه هنری استان تهران ، به نشانی پل حافظ، خیابان سمیه ، مقابل دانشگاه امیر کبیر می باشد .
 
هفتمین جشنواره ی شعر دانش آموزی موسم گل آغاز به کار کرد PDF چاپ نامه الکترونیک
چهارشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۱ ساعت ۰۶:۴۰

 

هفتمین جشنواره ی شعر دانش آموزی موسم گل که همه ساله با استقبال کثیری از شعرای نوجوان استان تهران همراه بود آغاز به کار کرد.

این جشنواره به دلیل استقبال گسترده و درخواست های بسیار، امسال برای نخستین بار در سطح دانش آموزان کل کشور برگزار می گردد.

طبق سنوات گذشته این جشنواره مخصوص دانش آموزان مقطع متوسطه ،در قالب و موضوع آزاد می باشد.

آخرین مهلت ارسال آثار: 15 مرداد ماه 1391

اختتامیه ی جشنواره:9 شهریور ماه 1391

نشانی دبیرخانه: تهران، پل سید خندان، ضلع شمال غربی پل سید خندان، کوچه ی پیشداد. دبیرستان پسرانه ی فرهنگ.

تلفن دبیرخانه:22869758-(021)               کد پستی: 1541916614

*لازم به ذکر است درج نام و نام خانوادگی به همراه آثار ضروری است.
*علاقه مندان به مرور جدید ترین اخبار جشنواره ی هفتم و داوطلبان شرکت در جشنواره برای ارسال آثار خود می توانند به تارنمای جشنواره ی موسم گل مراجعه نمایند.

 
برگزیدگان جشنواره ششم معرفی شدند PDF چاپ نامه الکترونیک
جمعه ۰۷ مرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۱۱ششمين جشنواره‌ي شعر دانش‌آموزي موسم گل  برگزار شد.

چهارده برگزیده نهایی  ششمین دوره برگزاری جشنواره شعر دانش‌آموزی موسم گل، عصر دیروز پنجشنبه 6 مرداد، طی مراسمی که با حضور غلامعلی حداد عادل، رئیس فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی، محسن مومنی شریف رئیس حوزه هنری، فاضل نظری رئیس حوزه هنری استان تهران، ناصر فیض مدیر دفتر طنز حوزه هنری، پرویز بیگی حبیب‌آبادی، عباس محمدی، محمد علی علیزاده و دیگر داوران و شاعران این جشنواره، در تالار سوره حوزه هنری برگزار شد، پس از خواندن اشعارشان مورد تقدیر قرار گرفتند.

ناصر فيض، مصطفي محدثي خراساني، پرويز بيگي حبيب‌آبادي، محمد علی عليزاده و عباس محمدي كه از شاعران بنام كشور هستند، داوري اشعار ششمين جشنواره موسم گل را بر عهده داشتند .
علیرضا اسماعیلی، سجاد سامانی، سیدمحمد تولیت، مجید صحرا کارها، محمدامین عموهاشمی، امیرمحمد کوزه‌گران، سعید شکرانه، فاطمه الله‌ پناهی، سهراب آقایی، مرتضی کرامتی، ابوالفضل ملک‌نیا، سینا عبایی، روژانو محمدزاده و فاطمه دشتی 14 برگزیده «موسم گل» بودند که جوایز خود را از دستان دست‌اندرکاران فرهنگی کشورمان دریافت کردند.

لازم به ذکر است، چهارده شعر برگزیده به علاوه اشعار راه یافته به مرحله دوم جشنواره ، به صورت کتاب مجموعه شعر منتشر شده و همچنین قرار است گزیده ای از اشعار دوره های اول تا پنجم هم منتشر شود.پیوندهای مرتبط :

گزارش تصویری اختتامیه جشنواره
شاعران برگزیده، اشعار برگزیده، مدارس برگزیده

 
«ابتداقبلی12بعدیانتها»

صفحه 1 از 2

صفحه اصلی  |  اخبار  |  معرفی جشنواره  |  گالری تصاویر  |  برگزیدگان  |  اشعار  |  ارسال شعر  |  تماس با ما

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دبیرستان پسرانه غیرانتفاعی فرهنگ می باشد.
نقل مطالب این سایت با ذکر نام جشنواره شعر دانش آموزی و لینک به این سایت مجاز است.
طراحی گرافیکی و طراحی وب سایت توسط استودیو طراحی حاشیه صورت پذیرفته است.